News
the nutrient value per bale is $12.91. If you are figuring what it costs you to make hay on your farm, add mowing, raking, and baling at 20.20 per bale (Machinery Cost Estimates, University of ...
Running a dairy farm is tough work. But for Lorraine Thiele of Cabot, Pennsylvania, it's also a canvas for creativity.
Some results have been hidden because they may be inaccessible to you
Show inaccessible results